Мінск -4°C
12 лістапада 2021, 10:46

Хакеісты юніёрскай зборнай Беларусі абыгралі немцаў на турніры ў Славакіі

Фота з архіва

12 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Хакеісты юніёрскай зборнай Беларусі (U-18) абыгралі равеснікаў з Германіі на турніры чатырох нацый у П'ешцянах (Славакія). Матч завяршыўся з лікам 5:0 (1:0, 2:0, 2:0), паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

У першым перыядзе беларусы мелі гульнявую перавагу, якая прывяла да ўзяцця варот немцаў на 16-й мінуце матчу. Беларусы гулялі ў большасці пасля выдалення Нікласа Хюбнера за падножку. Вызначыўся Леанід Булгакаў з дапамогай Данііла Амялюсіка.

Калі ў стартавым адрэзку матчу немцы востра контратакавалі, то ў другім перыядзе беларусы канчаткова перахапілі ініцыятыву, закінуўшы дзве шайбы. Спачатку ў большасці павялічыў розніцу ў ліку Мацвей Ладуцька, якому асісціраваў Сямён Маршчанок. Затым у розных складах трэцюю шайбу для зборнай Беларусі закінуў Мацвей Шыдлоўскі пасля перадачы Мацвея Ладуцькі.

На гэтым беларускія юніёры не спыніліся і яшчэ двойчы вызначыліся ўзяццем варот нямецкіх равеснікаў. Пры гульні ў фармаце 5 на 3 вызначыўся Сямён Маршчанок, на рахунку якога асістэнцкі бал. Канчатковы лік устанавіў Леанід Булгакаў, які рэалізаваў большасць і аформіў галявы дубль.

Яшчэ ў адным матчы першага дня турніру ў П'ешцянах славацкія юніёры ўпэўнена разабраліся з равеснікамі з Даніі - 5:1.

12 лістапада на спаборніцтвах, якія праходзяць на курорце ў Трнаўскай вобласці, будзе праведзена два матчы. Спачатку беларусы паспрачаюцца з датчанамі, а затым на лёд выйдуць юніёрскія зборныя Славакіі і Германіі.-0-