05 лістапада 2021, 19:40

Гандбалісты зборнай Беларусі перамаглі расіян у кантрольным матчы

Фота Getty Images

5 лістапада, Мінск /Кар. БЕЛТА/. Гандбалісты зборнай Беларусі паспяхова правялі першы з двух кантрольных паядынкаў з камандай Расіі, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Сёння ў мінскім Доме гандбола падапечныя Юрыя Шаўцова выйгралі з лікам 35:27. У першым тайме беларусы стварылі зачын восем мячоў (17:9) і пасля перапынку ўпэўнена ўтрымалі гэту перавагу. Заўтра беларусы і расіяне правядуць другі спарынг у Мінску.

Для абодвух сапернікаў гэтыя матчы з'яўляюцца адным з этапаў падрыхтоўкі да фінальнай стадыі чэмпіянату Еўропы, які пройдзе з 13 па 30 студзеня 2022 года на арэнах Венгрыі і Славакіі. У папярэднім раўндзе кантынентальнага першынства зборная Беларусі згуляе ў групе D, дзе яе апанентамі будуць гандбалісты Аўстрыі, Германіі і Польшчы. Расіяне выступяць у квартэце F разам з камандамі Літвы, Нарвегіі і Славакіі.-0-